Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


Apache po instalacji WebServ nie odpala, win7 64-bit.

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ender
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Lis 20, 2013 10:38 am    Temat postu: Apache po instalacji WebServ nie odpala, win7 64-bit. Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Przy próbie uruchomienia programu pojawia się takie okno:

WEBSERW MONITOR – KONSOLA INFORMACYJNA
Podczas uruchamiania Apache napotkano następujący błąd:
=================================================
<OS 10013>Została podjęta próba uzyskania dostępu do gniazda w sposób zabroniony przez przypisane do niego uprawnienia dostępu. : make_sock: could not bind to address [::]:80
<OS 10013>Została podjęta próba uzyskania dostępu do gniazda w sposób zabroniony przez przypisane do niego uprawnienia dostępu. : make-sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs
Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz …
Czy zakończyć zadanie w trybie wsadowym <T/N>?

Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ender
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyślam się, że 80 oznacza numer portu. W ustawieniach Apacha zmieniłem port na 81 i program został uruchomiony. Wcześniej próbowałem znaleźć w panelu sterowania (Windows 7) listę portów, ale bezskutecznie.
Jestem początkujący i proszę o pomoc:
1. Czy port 81 może zostać. Czy taka zmiana na chybił trafił nie spowoduje jakiś problemów.
2. Jak w Windows 7 mogę znaleźć listę portów (czy coś takiego istnieje).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ender
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba czytać zanim się napisze, tak to prawda!!!
Rozwiązanie znalazłem na drugiej stronie w poście "Zablokowany dostęp do gniazda: 80"
Nasuwają mi się jednak dalsze pytania:
1. czy ma to jakieś znaczenie, gdy ustawiam port 81 albo 88. Działa i tak i tak.
2. Dla własnej wygody, jako "Folder do udostępniania w HTTP:" chciałem ustawić folder, w który trzymam i tworzę pliki swojej strony przed wysłaniem jej na serwer (w firmie hostingowej). Gdy chcę uruchomić plik php w tym folderze przeglądarka (używam firefoxa) łączy się z moją domeną na zewnętrzny serwerze. Folder z plikami mojej strony znajduje się w folderze " Moje dokumenty". Gdy obok folderu z plikami utworzę inny folder i tam odpalam plik php jest ok (pod warunkiem, że wcześniej wyczyszczę pamięć przeglądarki).
3. Ten problem wynikł w między czasie. Chciałem ustawić tak, żeby serwer uruchamiał się przy starcie (nie zrobiłem tego na początku) i po kliknięciu "Zastosuj" wyskakuje komunikat:
"Błąd przy zapisywaniu ustawień"
Jak to naprawić? Przejrzałem posty wstecz do 2009 roku włącznie i nie znalazłem rozwiązania.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ender
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Lis 27, 2013 10:06 am    Temat postu: Do punktu nr 3. Odpowiedz z cytatem

I znowu musiałem sam sobie pomóc.
Ad.3
Jeżeli jest ikona na pulpicie to klikamy ją prawym i wybieramy "Uruchom jako administrator". Wtedy po wprowadzeniu zmiany nie wyskakuje błąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS