Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


Kod źródłowy

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Propozycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
McR
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 12

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 9:01 pm    Temat postu: Kod źródłowy Odpowiedz z cytatem

Od tygodnia mam Webserva...Ze program jest freeware to chciałem poznać jego kod...Napisałem do tego nowy temat, ale usunęli...O co chodzi??Albo powiedzieć nie albo *** jeśli nie chcecie dać...Po drugie miałem czysty komp...nie wiem dlaczego ale on łączy się z róźnymi IP...i coś się na kompie dzieje...wirusy jakoś dostaje keyloggery i inne choć wcześniej nie dostawałem...Czy ludzie z Webserva nie zrobili specjalnie błąd w bezpieczeństwie aby można było się dostać na nasze kompy??KTOŚ MI TO WYJAŚNI...BO CHYBA PRZEJDE NA GORSZEGO wEDŁUG MNIE KRASNALA ALBO SPRÓBUJE ZROBIĆ WŁASNY PROGRAM...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gabriel
Moderator


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 1100

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freeware to licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego. Termin freeware bywa również używany jako synonim oprogramowania objętego tą licencją.

Open Source to licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie programu w formie kodu zrodłowego.


jak sam stwierdziles webserv jest freeware czyli nie jest Open Source.

co do
Cytat:
Czy ludzie z Webserva nie zrobili specjalnie błąd w bezpieczeństwie


nie, to jest tylko i wylacznie twoja wina (jako administratora wlasnego servera) ze posiadasz wirusy, ja mam server na webservie od ponad 1 roku i jak do tej pory nie mailem na nim wirusow :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
McR
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 12

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok to mogliście mi powiedzieć wcześniej i nie usuwać tematu...a Teraz dziwne bo wcześniej żadnego nie miałem oczywiście wirusa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gabriel
Moderator


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 1100

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2006 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posiadacze serwerów WWW są berdzie narażeni na ataki wirusami niż zwykli użytkownicy. Powodem tego jest to ze do słabo zabezpieczonego serwera przez admina jest łatwiej się włamać niż do zwykłego komputera. Webserv w swoim pakiecie nie posiada ani firewalla ani antywirusa, te komponenty administrator serwera dobiera sam i według własnego uznania, to i ustawienia serwera FTP mają główne znaczenie w bezpieczeństwie serwera.

innymi słowy bez problemowy do włamania się jest serwer posiadający:
- włączony lub wyłączony firewall Windows-a (to nie ma żadnego znaczenia)
- utworzone konto FTP anonymous, które ma prawo zapisu, modyfikacji plików (to jest po prostu zaproszenie dla włamywacza)
- bez antywirusa
- bez innego firewalla niż Microsoftu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
McR
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 12

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam ani firewalla microsoftu, ani konta FTP anonymous:D Za to mam włączonego monitora antywirusa i firewalla...Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Active
Administrator


Dołączył: 27 Gru 2004
Posty: 39
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może wchodzisz na strony na które poprostu nie powinieneś i to jest przyczyną twoich infekcji wirusami. WebServ jest aplikacją, która ubiega się o certyfikat Microsoft .NET i Designed for Vista, więc nie ma możliwości aby aplikacje tworzyły dziury w zabezpieczeniach. Jednak dość częstym problemem jest fakt, iż konta administratora nie są zabezpieczone hasłem co przy dobrej znajomości hackingu powoduje do włamań, usunięć plików itp. Co do monitorów antywirusowych polecam Pandę, Nortona i MKS'a. Programy antywirusowe z gazet przy, których pisze iż jest to pełna wersja, można się spodziwać iz jest to program wykrywający nie antywirusowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Propozycje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS