Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


[phpMyAdmin] Nie działa?

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shimonic
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 4:10 pm    Temat postu: [phpMyAdmin] Nie działa? Odpowiedz z cytatem

Klikam prawym przyciskiem myszy, włączam phpMyAdmin'a i...

Włącza się okienko - prosi o podanie hasła i loginu - podaję root, jak napisaliście w FAQ. Następnie skrypt ten ładuje się przez 5 minut i w końcu wkurzam się i wyłączam go... Co robić? Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GruVby
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 11 Kwi 2004
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może wrzuć nowego na serwer? www.phpmyadmin.net Nie wiem może przeinstaluj webserva...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
shimonic
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 3

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GruVby napisał:
to może wrzuć nowego na serwer? www.phpmyadmin.net Nie wiem może przeinstaluj webserva...


Ledwo co zaczą mi działać WebServ, a już wyrzucać Crying or Very sad kiepska perspektywa, ale spróbujemy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WebServ
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2003
Posty: 256

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic Ci to nie da! GruVby nie gadaj bezsensów.

Wejdź swoją przeglądarką pod adres (WebServ musi być włączony):
http://localhost/phpmyadmin/

I zobacz czy sie załaduje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shimonic
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 3

PostWysłany: Sro Paź 06, 2004 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ładuje mi się pod tym adresem - włącza mi się jakaś instrukcja z windowsa (Xp-ka mam) bo jak daję w menu webserva strona głowna to wchodzi mi na Arrow http://localhost:88/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CMX
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 1

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie mam ten sam problem! uruchamiam Webserv! sprawdzam czy działa wpisując w przeglądarce http://localhost/ server działa bo pisze:

InfoJeżeli strona ta jest widoczna, oznacza to poprawną instalację serwera. Można już zamienić zawartość tej strony.

teraz odpalam phpmyadmina poprzez http://localhost/phpmyadmin/ wpisuje Nazwe użytkownika root pole z hasłem zostawiam puste! po nacisnięciu na ok ponownie pokazuje się te same okienko! i po 3 takich samych czynnościach wyskakuje strona phpmyadmina z komunkatem:

Witamy w phpMyAdmin 2.6.0-pl3


Błędne pola użytkownik/hasło. Brak dostępu.

i dręczy mnie jedna rzecz! niemoge nic robić w Webservie bo wogóle po kliknięciu na ikonke w Webserva koło zegara wogóle nie rozwija mi się menu! a ikona jest ciągle szara! :/ pomoze ktoś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
antiroot
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 4

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2005 11:54 pm    Temat postu: Problem z MySQL Odpowiedz z cytatem

I ja też mam ten problem Sad

Opalam WebServ'a bez problemów, ale gdy chce się zalogować do MySQL to po trzeciej próbie logowania z loginu root (bez hasła) serwer stwierdza ze podałem nie prawidłowe hasło. Więc albo został popełniony jakiś błąd w pisaniu phpMyAdmina, albo jednak autorzy założyli hasło na konto root'a, tylko zapomnieli o tym napisać... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antiroot
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 4

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2005 7:20 pm    Temat postu: MySQL pod WebServ Odpowiedz z cytatem

Jakoś sobie poradziłem z tym problemem.

Sam stawiałem Apache'a i MySQL wcześniej, dlatego miałem w pełni funkconującego phpMyAdmina. Usunąłem tego z WebServ'a (v.2.6.0) i wleiłem mojego nie upgradowanego tj. starego Wink (v.2.5.2). Poszedł od ręki. Sprawdziłem metody autoryzacji (cookies, http, config) wszystkie pod tym moim działają. Jeszcze nie wiem dlaczego ta wersja nie chodzi, ale mniejmy nadzieje już niedługo się dowiem. Jeśli nie, to zrobie takiego MySQL żeby chodził każdemu i wystawie linka do niego. Jak dojde do czegoś jeszcze to się z wami tym podzielę Smile

P.S. Momim zdaniem zaistniały problem jest problemem z różnymi loginami lub hasłami zapisanymi w ustawieniach bazy MySQL i tymi zapisanymi w config.inc.php z phpMySQL.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antiroot
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 4

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2005 9:06 pm    Temat postu: MySQL Odpowiedz z cytatem

Już doprowadziłem MySQL do działalności

U mnie ten problem wynikał z tego że używałem na swoim systemie innego programu z bazą MySQL (PHPTriad). Więc jeśli odpalałem WebServ'a, odpalała się aplikacja MySQL z pod WebServ'a, ale pliki konfiguracyjne i zarządzające bazą pochodziły od tej starszej wersji spod PHPTriad'a (czyli m.i. login, hasło i plik ustawień). Zaradziłem temu tak:
- Usunąłem inne aplikacje mogące używać aplikacji MySQL
- Usunąłem Usługi odpowiedzialne za uruchamianie Apache'a i MySQL
- Usunąłem resztki plików i plik my.cfg, powiązany z uruchamianiem bazy
- Przeinstalowałem WebServ'a (okazało się to konieczne)

Po tych czynnościach phpMyAdmin uruchamiał się i działał już normalnie.

P.S. Pamietaj że phpMyAdmina możesz skonfigurować/dostosować edytując plik config.inc.php znajdujacy się w katalogu phpMyAdmin'a (C:\Program Files\WebServ\phpmyadmin\config.inc.php).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antiroot
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 4

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2005 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz też: http://www.forum.webserv.pl/viewtopic.php?t=1231
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Souldreamer
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 29
Skąd: Wieluń

PostWysłany: Pią Kwi 08, 2005 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wylaczcie IIS i dopeiro probujcie bo widze ze inaczej nei da rady ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
WebCM
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 19

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po zmianie portu wyświetla się w PHPMyAdmin komunikat, że serwer nie odpowiada.
Wcześniej nic się nie dało... Nawet MySQLControl się wieszał, gdy łączył się z SQLem.

W Panelu Sterowania w XP jest usługa (pozostałość Krasnala), której nie da się włączyć, ponieważ jest zła ścieżka. Może ona powodować ten problem?


ZNALAZŁEM ROZWIĄZANIE!
W zaawansowanej konfiguracji PHP.ini należy ustawić host "localhost" SQLa. Nie trzeba zmieniać portu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS