Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


[Ogólnie] Przekierowanie w LAN na port, WebServ nie raguje

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xeon
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 3:30 pm    Temat postu: [Ogólnie] Przekierowanie w LAN na port, WebServ nie raguje Odpowiedz z cytatem

Jestem w sieci Lan administrator przekierował mnie na port 90 a server niechce działać. Może mi ktoś pomuc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kimor
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 19
Skąd: z internetu

PostWysłany: Wto Lis 23, 2004 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wejdz w USTAWIENIA i w zakladce APACHE ustaw port ktory masz odblokowany, czyli w twoim przypadku jest to port 90. Standardowo server dziala na porcie 80 i jest on standardem, wszelkie zmiany portu na niestandardowy beda skutkowac tym ze potem aby wywolac stronke bedzie trzeba podac adres servera razem z portem czyli np. http://jakas-stronka.com:90


Pozdro,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
WebServ
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2003
Posty: 256

PostWysłany: Sro Lis 24, 2004 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji powiem że wykryliśmy błąd w WebServie taki iż przy zmianie portu nie zapisze zmian. Proponuje obejść to takim sposobem.

W nazwie serwera (domyślne "localhost") wpiszmy "localhost" (poprostu przepiszmy ręcznie!) i następnie zmieńmy port na 90.

I teraz serwer będzie śmigać!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xeon
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lis 25, 2004 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem tak jak muwiliście ale mój server nadal jest widoczny tylko w mojej sieci lokalnel a nie widać go na zewnątrz sieci.Prosze pomóżcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kimor
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 19
Skąd: z internetu

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie podaj tutaj lub do mnie na pw adres do Ciebie na server - zobacze jak to wyglada bo byc moze Twoj admin zle przekierowal Ci porty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Xeon
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój adres http://bylenic.no-ip.org:90 Ten adres uzyskałem dzięki programowi NO-IP, może tam coś źle ustawiłem. To jest tylko strona prubna bo nie robie strony bo mi server nie działa i to by niemiało sensu. Kimor prosze sprawdź to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kimor
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 07 Lis 2004
Posty: 19
Skąd: z internetu

PostWysłany: Pią Lis 26, 2004 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm troszke mnie dziwi to ze ma adres w no-ip. Przeciez sieci lan maja publiczny adres ip i adres do twojego server powinien zawierac adres ip servera sieciowego i port przekierowany do Ciebie.

No-ip stosuje sie przy dynamicznym IP a wiec wtedy gdy np siec Twoja byla by obslugiwana przez Neostrade ale w 90% sieci stoja na DSL.

A wiec musisz spytac sie Twojego administratora jaki jest ip servera sieciowego i wtedy trzeba wpisac w przegladarce ip servera + port przekierowany do Ciebie.

Ja sprawdzilem adres ktory Podales ale po probnie pingowania nic nie wychodzi Sad

A wiec jeszcze raz:
1: Upewnij sie jaki jest adres ip Twojego servera sieciowego
2: Upewnij sie ze Webserv jest prawidlowo uruchomiony i ze dziala poprawnie na localhost
3: Sprawdz czy nie blokuje go zaden firewall
4: Wpisz w przegladarce swoj ip servera sieciowego + port przekierowany do Ciebie

PS: a jak ludzie z Twojego lana wchodza ci na server to jaki adres podaja?? Pewnie Wewnetrzne IP?/?

Bo no-ip wedlug mnie jest jesli Wasza siec dziala na DSL calkowicie zbyteczne a jesli juz ma byc Smile to sprawdz tez czy w webservie jest wtyczka no-ip aktywna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS