Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


WebServ 2.0 Beta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Aktualności / Informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy podoba Ci się nowa odsłona programu?
Jest "bomba"!
48%
 48%  [ 19 ]
Całkiem nieźle
35%
 35%  [ 14 ]
Mogłoby być nieco lepiej
12%
 12%  [ 5 ]
Przeciętnie...
2%
 2%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 39

Autor Wiadomość
WebServ
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2003
Posty: 256

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 1:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morpheuss napisał:
kiedy będzie dostępna pełna wersja programu do pobrania z waszej strony ?


Sądze że ver. beta można spokojnie używać, co do ver. finalnej, myśle że niedługo się pojawi... Chcemy być pewni że niema większych "niedociągnięć" w programie...

Jak narazie beta jest najnowszym buildem aplikacji, nie wykryliśmy istotnych błędów w aplikacji od wydania owej wersji na forum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Soeb
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 18

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większych niedociągnięć nie ma. Jak na razie nic nie znalazłem, oprócz tego, że ponad 50% bibliotek PHP nie działa Very Happy . Ale to już nie jest wina WebServ'a. Jak coś wymyśle to napisze jak zrobić aby niektóre aktualnie nie działające biblioteki zaczęły działać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kukis
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 10:28 am    Temat postu: curl Odpowiedz z cytatem

dajcie jeszcze cURL i będzie spoko Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregorymarshall
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2004
Posty: 6
Skąd: Sopot

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema, ja mam taką propozycje czy by można serwer FTP czyli tego CesarFTP, zamienic na jakiś inny, bo CesarFTP już dawno nie miał żadnego uaktualnienia i nie jest rozwijany??, zamienić by można było np na Filezilla Server lub inne darmowe. ale to tylko propozycja, bo każdy jak by chciał to by mógł se zamienić sam Smile
A tak ogólnie to wszystko działa dobrze bez zastrzezen.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Spanner
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 41
Skąd: KrK

PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie co do mod_rewrite czy zostało poprawione to by działał na katalogach userów, czy dalej działa tylko na stronie głównej ?? i pytanie bo nie mam czasu na sprawdzanie czy opcja domyślnie jest uaktywniona, czy musze uaktywniać tak jak w poprzedniej wersji Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
szalinski
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 39

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Jak widać po dole obrazka, to jest wersja 2.0. To dlaczego na obrazku widzę 1.3?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gabriel
Moderator


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 1100

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szalinski napisał:

Jak widać po dole obrazka, to jest wersja 2.0. To dlaczego na obrazku widzę 1.3?


jak ci to bardzo przeszkadza to sobie edytuj w czyms Wink

w wersji final bedzie juz to poprawione
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Mike
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 9
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 1:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek-pl napisał:
co do ver. finalnej, myśle że niedługo się pojawi... Chcemy być pewni że niema większych "niedociągnięć" w programie...

Jak narazie beta jest najnowszym buildem aplikacji, nie wykryliśmy istotnych błędów w aplikacji od wydania owej wersji na forum...


A jakaś dokładniejszy czas wydania wersji finalnej? Niedługo to znaczy miesiąc, dwa miesiące....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gabriel
Moderator


Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 1100

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 3:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt nie wie ile to moze zajac. Prawda jest taka ze moze to byc nawet pol roku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
WebCM
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 19

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MySQL-Front - coś mi się kojarzy. Może kiedyś go nawet instalowałem. Przyzwyczaiłem się do MySQL CC mimo jego niedociągnięć. Mam nadzieję, że zamiennik również będzie dobry.
Co myślicie o tym komunikacie? http://www.mysqlfront.de/

Przydałoby się również dodać opcję w ustawieniach, czy logować połączenia, ew. umieścić narzędzie do konfiguracji Apache (w tym wł./wył. wtyczek).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spanner
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 41
Skąd: KrK

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym dodał opcję wyłączającą obliczanie rozmiaru katalogu usera bo trochu denerwujące jest jak liczy ze nie można w tym czasie otworzyć okna, i zrobiłbym tak jak było w poprzednich wersjach, tzn. jak wybierzemy aby otworzyl w przeglądarce konto użytkownika x to żeby się to okienko z wybrem zamykało, bo trochu denerwuje jak trzeba zamknąć za każdym razem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
WebCM
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 02 Maj 2005
Posty: 19

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałoby się jeszcze rozszerzenie XDEBUG. Serwer nie chce się uruchomić, gdy wstawię linijkę (ścieżka poprawna):
Kod:
zend_extension_ts="c:/usr/php/ext/php_xdebug-2.0.0-5.2.2.dll"

W ustawieniach warto dodać opcję "magic quotes" - to tak, aby początkujący zaczęli już się przygotowywać, że w PHP6 tego nie będzie. Przy instalacji serwera również użytkownik powinien móc odznaczyć np. No-IP lub FTP, choć nie jest to najważniejsze.

Jeszcze jedno - aby wyłączyć logowanie żądań do serwera, trzeba modyfikować plik konfiguracyjny Apache. Jest to możliwe, aby dało się to zrobić w ustawieniach WebServ?

Ogólnie - pakiet idzie w dobrym kierunku. Smile Dobra robota!

Co trzeba jeszcze zmienić?
1. Domyślną wersją PHP powinna być raczej 5. Smile Nie ma co się cofać.
2. Edytor konfiguracji otwiera się zminimalizowany - powinien raczej się wyświetlić jak w poprzedniej wersji.

Ważne: WebServ uruchamia się zdecydowanie dłużej. Myślałem, że to może przez MySQL 5. Potem zauważyłem 2 procesy Apache.

Ponadto brak polskich znaków pobieranych danych z bazy (MySQL 5, PHP 5) mimo ustawienia kodowania latin2 w my.ini. Po prostu niepoprawna konwersja ze starej wersji do nowej. Po poprawie polskich znaków ręcznie w MySQL-Front również ich brakuje potem w PHP - nawet, gdy kodowanie to utf8.

Tabele również mają kodowanie latin2, lecz nie mogą zapamiętać porównania znaków (ustawiam latin2_general_ci, nie ma polish_ci), chyba że MySQL-Front po prostu ich nie odczytuje.

się polskie znaki w pobranych danych z bazy. Aktualizacja rekordów z poziomu PHP też nic nie daje. MySQL 5 dodatkowo jeszcze posiada mechanizm porównywania znaków.

Fragment my.ini:
Kod:
language=c:/usr/mysql/share/polish

character-set-server=latin2
default-character-set=latin2

Zmienne MySQL:
Kod:
character_set_system=utf8 (I tego nie mogę zmienić)
Pozostałe zmienne - collation_* i character_set_* (opr. _filesystem = binary) mają wartość LATIN2.


W MySQL-Front niewygodnie przewija się zawartość tabeli. A zaznaczyć coś za pomocą SHIFT i lewego klawisza myszy (o ile trzeba przesuwać widok) to już problem. To jest główny błąd. Poza tym narzędzie lepsze od MySQLCC.

Dodane: Poziom optymalizacji w ustawieniach dla Zend Optimizer nie jest zapisywany, jeżeli nie zmienię czego innego - chyba, że coś wyłączyłem.

Dodane 2: Za co odpowiada linijka zend_optimizer.enable_loader?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurdak
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 1
Skąd: Gryfino

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam taką propozycję żeby dodać serwer SMTP to by jeszcze bardziej rozszerzyło możliwości WebServ'a i myślę że to nie było by takie trudne ;] Very Happy
Pozdrawiam Michał Kurkiewicz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Soeb
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 18

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałeś o DOBRYM serwerze SMTP pod Windows'a? Ja nie. Kilka testowałem. Jak chcesz mieć serwer to pod linux'a. Np. Sendmail.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
memforis
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 11:54 am    Temat postu: Drobna literówka Odpowiedz z cytatem

Screen poniżej:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Aktualności / Informacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS