Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


[Ogólne] Uruchamianie usług WebServ-a

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Propozycje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 6:01 pm    Temat postu: [Ogólne] Uruchamianie usług WebServ-a Odpowiedz z cytatem

Kiedyś wspomniałem o tym, że dobrze by było gdyby WebServ uruchamiał się jako usługa systemowa, gdyż wtedy nie byłoby potrzebne logowanie do systemu, by go uruchomić.
Teraz mam jeszcze lepszy pomysł, aby pojedyncze usługi WebServ-a takie jak Apache czy MySQL dało się zatrzymywać i uruchamiać poprzez usługi systemowe. Dzięki temu także nie trzeba by się logować do systemu, aby całość sprawnie działała a ten cały graficzny panel można by uruchamiać tylko celem monitorowania czy zmiany konfiguracji.
Jak dla mnie to by znacznie ułatwiło codzienne korzystanie z WebServ-a w szczególności, że chciałbym go uruchomić na Windows Server 2003
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi się dodać WebServ-a do usług systemowych. Przy starcie systemu wszystko pięknie się uruchamia. Po zalogowaniu do systemu także wszystko pięknie śmiga. Niestety problem pojawia się, gdy się wylosowuję z systemu. Wtedy usługa a co za tym idzie cały WebServ się restartuje. W prawdzie po kilkunastu sekundach podnosi się na nowo i wszystko działa pięknie jednak w momencie wylosowywania przez te kilka sekund serwer robi się niedostępny.
Dlatego też wcześniej wspominałem o tym, aby przy instalacji WebServ-a poszczególne jego składniki były jako usługi systemowe. Widziałem takie rozwiązanie przy innej kompilacji tego typu jak WebServ i przy takim rozwiązaniu wszystko jest ok. Trzeba by oczywiście w takiej sytuacji tak przerobić aplikację by przy zamykaniu tego graficznego panelu do zarządzaniu usługi pozostawały wciąż aktywne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TheCube
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 27
Skąd: Haczów

PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spróbuj dodać jako usługi np. samego apache i mysql i zobacz czy zadziała Wink Bo z tego co przeczytałem w Twoich postach to powodem restartowania jest wyłączanie się panelu webserva tak? bo jeżeli tak to dodanie pojedynczych usług bez włączania panelu powinno pomóc Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Piotrek
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł oczywiście niezły. Nawet sam na to wpadłem tylko, że wtedy jak się odpali aplikację webserv-a zaczynają się schody. Usługi zaczynają wariować, bo są uruchamiane ponownie, mimo iż są już uruchomione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Propozycje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS