Szukaj   Użytkownicy   Profil   Wiadomości   Zaloguj   Rejestracja


 
Przerwa konserwacyjna! Pisanie postów i zakładanie tematów niedostępne do odwołania!
 


Edycja wzorów matematycznych

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SG
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 2

PostWysłany: Sob Sie 14, 2010 2:15 pm    Temat postu: Edycja wzorów matematycznych Odpowiedz z cytatem

Witam!
Używam od kilku lat WebServ jako „lokalne pole doświadczalne”.
Do tej pory używałem XP, a od niedawna Win 7 64 bit. Wszystko jest prawie OK. – tzn. program się otwiera, bazy ok. itd.
Obsługuję jako administrator kursy na platformie Moodle. Na WebServ mam też oczywiście postawionego Moodle i OK z jednym tylko wyjątkiem. Do tej pory mogłem edytować wzoró matematycznych w TeX (LaTeX) w ramach Moodle'a, ale gdy zainstalowałem WebServ na Win7 to niestety wzory mi „nie wychodzą”. Co to są te wzory LaTeX? Ano mam włączony odpowiedni filtr na witrynie i np. tak zapisuję wyrażenia matematyczne:

\sqrt{( x =y )}
\sqrt{\frac{2E_{k}}{m}}
\frac{6}{6}
zgodnie z LaTeXem

W tym miejscu zamiast tych formuł powinny być gify ze wzorami - np. pierwsze wyrażenie daje obrazek pierwiastka ze sumy x +y (niestety nie mogę załączyć tym razem tego gifu do tego listu).
No i jeszcze jedna sprawa – te gify pojawiały się w tym przypadku na serwerze w katologu
../WebServl/moodledata/filter/tex/

zaś cały program transformujący (?) takie zapisy na wzory jest w
../moodle/filter/tex/mimetex.exe

Mniejsza o to...
Proszę o wskazówkę, co może być przyczyną tego, że teraz wzory mi „nie wychodzą”
Nadmieniam, że na komputerze jestem administratorem i wszystkie katalogi, które są związane z tym problemem mają dla każdego użytkownika odpowiednie uprawnienia (pełna kontrola). Podobnie plik php.ini.

Na „prawdziwym serwerze” też miałem z tym kiedyś kłopoty i administrator coś tam ustawił. Z tego co ja wiem na ten temat to należy włączyć pewne funkcje dodatkowo - dodatkowa modyfikacja pliku php.ini . No tak, ale do tej pory przy domyślnym php.ini w WebServ było OK. Może jeszcze coś trzeba zrobić z tym Win 7?
Proszę o pomoc!
SG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SG
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 1:58 pm    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem

Czy jest jakaś nadzieja z tym LaTeX'em
;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum WebServ Strona Główna -> Pomoc techniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum

Powered by phpBB © phpBB Group
 

Dokumentacje   |   Reklama   |   Polityka prywatnoœci   |   Pomoc   |   Kontakt

Copyright © 2012 WebServ.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strony www, grafika, CMS